Kada sėti pomidorus 2024 metais?

Pomidoras ( Solanum lycopersicum ), nakvišų šeimos ( Solanaceae ) žydintis augalas , plačiai auginamas dėl valgomųjų  uoginių vaisių. Pomidorai yra geras vitamino C ir fitocheminio likopeno šaltinis . Vaisiai dažniausiai valgomi žali salotose, patiekiami kaip virta daržovė, naudojami kaip įvairių ruošiamų patiekalų ingredientas, marinuojami. Be to, perdirbimui naudojama didelė dalis pasaulio pomidorų derliaus; produktai yra konservuoti pomidorai, pomidorų sultys, kečupas , tyrė, pasta ir „saulėje džiovinti“ pomidorai arba dehidratuotas minkštimas.

Šis uoginis vaisius yra labai populiarus Lietuvoje. Nepaslaptins, kad patys skaniausi pomidorai yra užauginami pačių, todėl juos sodiname darže, šiltnamyje ar net buto balkone. Norime priminti ir padėti sužinoti, kada geriausias metas yra sėti pomidorus.

Pirkdami pomidorų sėklas, kitoje pakelio pusėje rasite instrukcijas. Šios instrukcijos yra dažniausiai yra universalios, todėl jos ne visada tinka tam tikroms lokacijoms. Įprastai pomidorų sėklas galima pradėti sėti nuo vasario 10 dienos iki kovo 10 dienos. Rekomenduojame nepavėluoti, nes pasėjus pomidorus vėliau, jų išvaizda ir skonis prastėja.

Kada sėti pomidorus jeigu namuose yra mažai vietos?

Jeigu namuose neturite pakankamai vietos, rekomenduojame rinktis ankstyvuosius pomidorus ir sėkite juos vasario paskutinėmis dienomis arba kovo pradžioje. Per sekančius du mėnesius šie pomidorai stipriai neužaugs, o vėliau galėsite mėgautis puikiu pomidorų derliumi.

Pomidorų sėklų sėjimas ant palangės

Pomidorų sėklas galima pradėti sėti nuo vasario vidurio iki kovo 10 d. rinkitės ankstyvo ar vidutinio sunokimo pomidorų sėklas. Vėlyvosios pomidorų rūšys tinka pietiniams regionams.

Tai kada sėti pomidorus 2024 metais, kad derlius būtų pats geriausias?

Lietuvoje ir aplinkinėse valstybėse vyrauja tie patys pomidorų sėjimo ypatumai. Daugelis ekspertų pomidorus sėti rekomenduoja nuo vasario 14 iki kovo 18 d. Jeigu pomidorus sugalvosite sėti anksčiau, prireiks papildomo apšvietimo, nes dienos bus dar per trumpos ir prasimušę pomidorų stiebeliai negaus  pakankamai šviesos. Sėjant pomidorus visada yra rizika, kad pasėjus anksčiau, pomidorų daigai užaugs per dideli. Pasėjus per vėlai, yra galimybė, kad pomidorai pražys per vėlai ir nespės atiduoti viso derliaus. Daugiau apie pomidorų sėjimą galite rasti Žalioje stotelėje.

Čia rasite palankias ir nepalankias dienas pomidorų sėjimui 2024 metais.:

Šios daržovių derliaus sėklas sausį geriausia sėti 18-20, 23, 24 d., nerekomenduojama sėti šiomis sausio dienomis 11,12, 13, 16, 17, 25, 26, 27 d.

Šios daržovių derliaus sėklas vasarį geriausia sėti 14, 15, 19, 20 d.

Šio daržovių derliaus sėklas kovo mėnesį geriausia sėti 15, 16, 17, 18 d.

Balandžio mėnesį pomidorus galima sėti 19, 20, 24, 25, 29 d.