Kiek 1 kubas turi erdmetrių?

Kiek 1 kubas turi erdmetrių?

Norint tikslingai išmatuoti medienos kiekį, svarbu naudoti tinkamus matavimo vienetus. Kubiniai metrai, kubiniai kietmetrai ir erdmetrai yra dažniausiai naudojami matavimo vienetai. Tačiau, kyla klausimas, kiek erdmetrių yra viename kubiniame kubiniame metre.

Reikia paminėti, kad erdmetris yra neapibrėžtas dydis, nes jis priklauso nuo to, kaip tvarkingai yra sukrauta mediena. Kubinis metras yra lygus vienam erdmetriui. Tačiau, yra skirtumas tarp kubinio kietmetrio ir erdmetrio, nes paskutinis yra sukrautas su oro tarpais, tuo tarpu pirmasis yra be oro tarpų. Tai reiškia, kad nors abu vienetai užima tą patį kubinį metrą, jų medienos kiekis skirsis nuo darbuotojų atlikto darbo kraunant medieną.

Erdmetrius dažniausiai matuojame dviem skirtingais būdais, priklausomai nuo to, kaip mediena yra sukrauta. Jeigu mediena tvarkingai sukrauta, tai viename erdviniai metre yra apie 0,7 kubinio metro medienos. Tačiau, jei mediena yra laisvai sukrauta, tai viename erdviniai metre yra žymiai mažiau kietmetrio, ir grynoji medienos dalis sudaro tik apie 0,4-0,5 kubinio metro dydį.