kada registruotis darbo birzoje netekus darbo

Kada registruotis darbo birzoje netekus darbo?

Lietuvoje, netekus darbo, reikia registruotis darbo biržoje arba kitaip Užimtumo darnyboje (UŽT). Kada registruotis darbo biržoje netekus darbo? Tai atlikti reikėtu, kaip įmanoma greičiau, nes netekus darbo ir nesikreipus į UŽT po vieno mėnesio jau gausite sumokėti privalomajį sveikatos draudimą. Rekomenduojame per vieną savaitę kreiptis į darbo biržą susitavarkyti visus reikiamus dokumentus nedarbo išmokai gauti.

Netekus darbo Jūs galite gauti nedarbo išmoką iki 9 mėnesių. Susisiekite su UŽT ir jie suteiks visą reikiamą informaciją apie nedarbo išmokas. Tik užsiregistravus užimtumo tarnyboje Jums galės būti suteiktas bedarbio statusas.

Registracijos procesas Valstybinėje darbo biržoje apima šiuos žingsnius:

  1. Susisiekite su artimiausiu Valstybinės darbo biržos regioniniu skyriumi ir suderinkite susitikimą arba gaukite informaciją, kaip pateikti prašymą internetu.
  2. Pateikite prašymą apie bedarbystę asmeniškai Valstybinėje darbo biržoje arba elektroniniu būdu per juodosios darbo biržos elektroninę platformą (UŽT)
  3. Dalyvaukite privalomame konsultacijų susitikime su Valstybinės darbo biržos specialistu, kuris padės jums su karjeros planavimu ir ieškančiojo darbo strategija.

Po registracijos Valstybinėje darbo biržoje jums bus suteiktas bedarbio statusas ir būsite įtrauktas į bedarbių sąrašą. Tai yra viena iš sąlygų, siekiant gauti bedarbio pašalpą. Bedarbio pašalpa mokama tiems bedarbiams, kurie atitinka tam tikrus kriterijus, ir jos trukmė ir dydis gali skirtis priklausomai nuo individualių sąlygų.

Svarbu laikytis nustatytų terminų ir privalomumo reikalavimų, kad būtų išlaikytos teisės į bedarbio pašalpą. Geriausia tiesiogiai kreiptis į Valstybinės darbo biržos regioninį skyrių arba apsilankyti jų oficialioje svetainėje, kad gautumėte išsamesnę ir aktualią informaciją bei instrukcijas dėl registracijos proceso.